Farsi  |  English
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
صفحه اصلی/کنترل هزینه ها و انضباط بودجه ای با راه اندازی سیستم بهای تمام شده تولیدات
کنترل هزینه ها و انضباط بودجه ای با راه اندازی سیستم بهای تمام شده تولیدات کنترل هزینه ها و انضباط بودجه ای با راه اندازی سیستم بهای تمام شده تولیدات (تعداد بازدید : 694)


در گفتگو با معاون مالی و اقتصادی فولادهرمزگان مطرح شد:

معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان گفت: با راه اندازی سیستم محاسبه بهای تمام شده تولیدات کمک شایانی به پایش انضباط بودجه ای شرکت شده است.

سید حسین معصومی افزود: با مدیریت منابع مالی شرکت و مدیریت تسهیلات دریافتی ازطریق کاهش نرخ بهره تسهیلات وتسویه زودتر از سررسید برخی از تسهیلات، کاهش قابل توجه هزینه ها را شاهد بوده و دیون شرکت از جمله مطالبات تامین کنندگان و پیمانکاران، اقساط تسهیلات ، حقوق و دیون دولتی به موقع پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه در سال  96 اقدامات مهمی در حوزه مالی انجام شده است گفت: پیاده سازی سیستم های جدید اطلاعاتی ریالی از قبیل سیستم محاسبه بهای تمام شده تولیدات، سیستم مکانیزه پرداخت بارنامه ها و توسعه سیستم های اطلاعاتی مالی موجود از جمله مواردی هست که در سال 96  در حوزه مالی انجام گردیده است.

معصومی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مالی و اقتصادی می توان به مواردی همچون:  ارسال گزارشات مالی دقیق و به موقع ( صورت های مالی دوره ای ، گزارشات تفسیری مدیریت بودجه و سایر گزارشات مورد نیاز سازمان بورس و اوراق بهادار) در راستای شفاف سازی و رسالت پاسخگویی سازمان به استفاده کنندگان درون سازمانی و برون سازمانی و تهیه صورت های مالی شرکت منطبق با استاندارد های بین المللی گزارشگری مالی (IFRS ) اشاره کرد

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و تشکیل جلسات مستمر، بودجه سال 97 شرکت مطابق با مولفه های گوناگون تولید و فروش در جهت دستیابی به اقتصادی ترین گزینه تهیه و تدوین گردید.ضمن اینکه گزارشات انحراف از بودجه بصورت مستمر به واحدهای مرتبط ارسال می گردد که پس از برگزاری جلسات مالی با این واحدها، اقدامات اصلاحی در جهت کاهش انحرافات تعریف و در ارزیابی های بعدی نتیجه اقدامات اصلاحی توسط این معاونت به استحضار سایر معاونت ها رسانده می شود.

معاون مالی و اقتصادی فولاد هرمزگان گفت: هم اکنون تامین منابع نقدی، مهم‌ترین چالشی است که پیش روی فولادسازان کشور قرار دارد. از آنجایی که چرخه تولید در شرکت‌‌های فولادی از زمان ورود مواد اولیه تا تولید محصول، فروش و دریافت وجه آن 3 تا 4 ماه زمان می‌برد، شرکت‌های فولادی در این فاصله زمانی جهت پوشش هزینه‌های خود مانند هزینه‌های مواد اولیه، حامل‌های انرژی، دستمزد و سایر هزینه‌ها مجبور به تامین مالی از طریق دریافت تسهیلات هستند. بنابراین، عدم حمایت بانک‌ها در تامین نقدینگی و هزینه‌های بسیاری بالای بهره‌های بانکی با بهره موثر 22 درصد از عمده چالش‌های صنعت فولاد کشور در داخل است. از این رو، صنعت فولاد برای تامین هزینه‌های مالی از جمله فروش اعتباری و مدت‌دار به مشتریان و تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و... نیازمند منابع مالی فراوان با نرخ بهره مناسب است.

معصومی درپایان از زحمات کلیه کارکنان که صادقانه تمام تلاش و کوشش خود را جهت پیشرفت و تحقق اهداف سازمان معطوف ساخته اند تشکر و قدردانی نمود.


روابط عمومی فولاد هرمزگانتاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
منبع :نظرات:


طراحی سایت از پارسیان مهر
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد