شرکت فولاد هرمزگان
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
نظام فروش
نظام فروش درشرکت فولاد هرمزگان
 
دامنه انتخاب مشخصات محصول اسلب با توجه به ویژگیهای مختلف ابعادی ( ضخامت ، عرض ، طول ) و تنوع گریدهای فولاد بر اساس آنالیز های شیمیایی ، گستره نسبتا وسیعی را بوجود می آورد که تولیدبراساس سفارش را ضروری مینماید.
به همین لحاظ همواره و بطور معمول پس از توافق با مشتری برای فروش یک محصول و صدور سفارش مربوط طی یک دوره زمانی مشخص تولید وتحویل میگردد. این نوع محصول را "محصول مطابق با سفارش( ON ORDER) مینامند. 
همچنین ممکن است محصول مطابق سفارش به دلیل تولرانس های تولید ، بیش از میزان سفارش ارائه شده تولید شوند که به عنوان INCREASE شناخته می شوند و به عنوان محصول مطابق سفارش فروخته می شوند.
البته ناخواسته بخشی از تولیدات، مطابق با سفارش نمیشوند که به عنوان محصولات "انباری درجه یک و دو" به بازار ارائه میگردد .

فرآیند پذیرش مشتری در بازار داخل
متقاضی خرید با واحد فروش داخلی شرکت تماس میگیرد وضمن تبادل اطلاعات اولیه وآشنایی با تولیدات یکدیگر، شیوه فروش محصول فولاد هرمزگان تشریح میگردد.
متقاضی خرید به وسیله فکس یا ایمیل درخواست خودرا به همراه کپی پروانه بهره برداری،آگهی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات آن در روزنامه رسمی، گواهی ثبت نام مودیان مالیاتی، برای رئیس فروش ارسال میکند. 
رئیس فروش پس از تایید، درخواست را به یکی از کارشناسان فروش ارجاع میدهد.سپس کارشناس فروش مراحل ثبت مشتری درسیستم مدیریت اطلاعات مشتریان را انجام میدهد ،درتهایت برای مشتری یک کد تحت عنوان کد مشتری تعریف میشود.
واحد فروش داخلی بر اساس میزان سهمیه تعیین شده برای بازار داخل و با توجه به آنالیز درخواستی مشتری،اقدام به ثبت سفارش می کند. 
 
برنامه ریزی فروش 
تداوم وپویایی تولید شرکت اقتضا میکند که همواره محصولات خودرامنطبق برنیازها وخواسته های مشتریان تولید نماید ولازمه این امر نیز داشتن اطلاعات به روز از نیازها وتقاضای بازار ، میان وبلندمدت درجهت برآورده نمودن هرچه بهتر خواسته های مشتریات است. درکنار این امر وهم راستا با آن اقتصادی بودن تولید وسوددهی مناسب نیز از اهمیت بسیار برخوردار است.
بدیهی است پاسخگویی به همه نیازها وخواسته های بازار با توجه به محدودیتها و توان تولید میسر نیست .در این مرحله با توجه به میزان تقاضای واحدهای فروش داخلی و صادراتی و میزان فروش واقعی دو سال قبل هرکدام وبا شناختی که از تواناییها ومحدودیتهای واحدهای فروش داخلی و صادراتی وجود دارد وبا بررسی مشتریان عمده ومهم هر بازار وبا اعمال سیاستهای مدیریت فروش و بازاریابی و واحد برنامه ریزی فروش و تحقیقات بازاریابی، میزان سهمیه فروش محصول و ترکیب ابعادی وکیفی آن تعیین وپس از تصویب مدیریت به روسای فروش داخلی و صادرات ابلاغ وهمزمان درسیستم وارد میگردد. درطی این فرآینددراواسط هرسال کلیه مشخصات ابعادی، فنی ومیزان مصرف محصول برای سال بعد وپنج سال آینده طی فرمهایی که توسط واحدهای فروش داخلی وصادرات در اختیار مشتریان قرار میگیرد،جمع آوری میگردد.
جمع آوری اطلاعات دریافتی نیازهای کلی بازار را برای سال آینده وپنج سال بعد به تفکیک نوع وابعاد و مشخصات فنی آن دراختیار واحد برنامه ریزی فروش و تحقیقات بازاریابی قرار میدهد.
همزمان اطلاعات مربوط به توان بالقوه تولید شرکت درسال آینده نیز توسط برنامه ریزی تولید در اختیار واحد برنامه ریزی فروش و تحقیقات بازاریابی قرار میگیرد.
درمرحله بعد طی جلسات متعدد بین برنامه ریزی تولید و برنامه ریزی فروش و تحقیقات بازاریابی،اقتصادی ترین برنامه تولید که در عین حال حداکثرپاسخگویی به نیازهای مشتریان را نیز در برداشته باشد استخراج وبعنوان برنامه کیفی وابعادی فروش برای سال بعد تهیه وپس از تصویب مدیرعامل شرکت به اجرا گذاشته میشود.
 
ارتباط مشتریان با سایر قسمتهای فولاد هرمزگان
تمامی ارتباطات مشتریان در مرحله اول از طریق فروش و توسط کارشناس فروش انجام میگیرد. در صورت نیاز به ارتباط با واحدهای دیگر،کارشناس مربوطه هماهنگیهای لازم را بعمل می آورد.
زمینه های مختلفی که میتواند این ارتباط را ایجاد نمایدعبارتند از:
 رسیدگی به شکایت وادعاهای فنی مشتریان
 انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با مشتریان 
 نظرسنجی از مشتریان در زمینه های مختلف
 برگزاری سمینارها،نمایشگها و گردهماییها
 بازدید مشتریان از خطوط تولیدی فولادهرمزگان
 بازدید مدیران وکارشناسان فولادهرمزگان از خطوط تولید مشتریان
تاریخ به روز رسانی:
1398/10/10
تعداد بازدید:
4611
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شرکت فولاد هرمزگان
آدرس: بندر عباس ، کیلومتر 13 جاده بندر شهید رجایی ، شرکت فولاد هرمزگان جنوب
تلفن: 9-33530003-076 نمابر: 33550475-076
کدپستی: 7917176319
پست الکترونیکی: info@hosco.ir
تاریخ بروزرسانی
کلیه حقوق محتوای این سایت متعلق به شرکت فولاد هرمزگان می باشد.
Powered by DorsaPortal